ZŠ a MŠ Kostomlaty pod Milešovkou

Akce pořádané pro druhý stupeň

  zpět  


 

Začátkem prosince tohoto roku jsme navštívili archeologické naleziště v naší obci.

Od archeologů jsme se dozvěděli, že první lidé na katastru naší obce  žili již před dvěma tisíci lety 

c c 


Předvánoční návštěva Prahy

a b


V listopadu jsme zorganizovali florbalový turnaj, kterého se zúčastnili naši kamarádi ze Žalan a Hostomic.

 


Návštěva LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA

56

Dne 9.9.2014 navštívila naše škola v rámci projektu na podporu přírodovědného vzdělávání Ústeckého kraje LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA. Seznámili jsme se s historií letiště, navštívili jsme jeho zázemí a prohlédli jsme si všechna zaparkovaná letadla. Kromě letadel se nám líbila také technika, kterou používají hasiči a záchranáři, kteří na letišti pracují.


72 hodin – ruku na to

12

V měsíci říjnu jsme se zapojili do celostátního projektu „72 hodin – ruku na to“.  V rámci projektu jsme vysadily několik stromků v ovocné aleji u školy.  Neodradilo nás ani nepříznivé počasí a skutečnost, že se projekt realizoval po vyučování. Ačkoliv se akce účastnili pouze dobrovolníci, podařilo se nám zasadit všechny stromky, které jsme dostali od obecního úřadu Kostomlaty. Kromě dobrého pocitu si z akce odnášíme také nová trička, které jsme obdrželi od organizátora projektu.


Společenské přešlapy

34

Dne 24.9.2014 jsme navštívili výchovné a vzdělávací představení „Společenské přešlapy“. Zábavnou formou jsme se zde poučili o chování v divadle, ve škole  i v hromadných dopravních prostředcích.


Výprava „Po stopách zaniklých obcí regionu“

78

Dne 15.10.2014 jsme s našimi knihovníky paní Bláhovou a panem Bláhou vypravili po stopách zaniklých obcí našeho regionu. Nejprve jsme navštívili výstavu o obci, která sousedila s naší obcí, tzn. výstavu o obci Radovesice a následně jsme si prohlídli Fláje.

 

 

  zpět