Akce pořádané pro druhý stupeň

Projekt SDÍLENÍ UČEBEN

Dne 16.3.2017 vybraní žáci 7. a 8. ročníku navštívili Střední školu stavební a strojní v Krupce, kde v rámci projektu Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje proběhlo sdílení počítačové učebny – simulátor svařování a sdílení odborné učebny oboru Truhlář.

Košíková s učiteli

3.3.2017 poměřili v místní tělocvičně své síly žáci s učiteli. Nelítostný, avšak velmi korektní souboj nakonec vyhrála zkušenost.

Florbalový turnaj

Dne 9.3.2017 se uskutečnil v tělocvičně další z pravidelných turnajů naší školy. Tentokrát jsme poměřili florbalové hokejky. Turnaj ozdobilo velké nasazení všech účastníků. Díky absenci části deváťáků byl turnaj velmi vyrovnaný. Ačkoliv se očekávalo vítězství žáků z osmičky, překonaly se především dívky z devítky, které se musely vyrovnat s absencí svých spolužáků a turnaj vyhrály. Velmi dobře hráli také žáci z šesté třídy.

d e

Návštěva knihovny

Dne 14.3.2017 nás pozvali naši knihovníci – manželé Bláhovi na besedu do knihovny. Tématem besedy bylo výročí časopisu Čtyřlístek. Dobře připravená akce se nám líbila.

d

Školní turnaj v košíkové

Také v tomto roce jsme se rozhodli zorganizovat školní sportovní čtyřboj. Jedná se o soutěž   jednotlivých tříd v košíkové, florbalu, malé kopané a přehazované. Dne 9.2.2017 jsme uspořádali první turnaj v košíkové. Podle očekávání zvítězila devátá třída. Překvapením bylo druhé místo sedmičky, která si poradila i se staršími osmáky.

Rozsvěcení vánočního stromku

Dne 26.11.2016 jsme se se školou aktivně zúčastnili slavnostního rozsvěcení vánočního stromku na novém náměstí. Žáci I. stupně zde vystoupili s krátkým, ale pěkným pásmem písniček a básniček, my ostatní jsme vyráběli a prodávali výrobky s vánoční tématikou.

Mikulášská nadílka

Je pátého prosince a do naší školy dorazil Mikuláš.  Vzhledem k tomu, že toho musí přes den stihnout opravdu hodně, navštívil naši školku a školu již dopoledne. Letos si s sebou vzal opravdu početnou družinu čertů a andělů.  Všichni jsme čekali, jak se na naše strašné čerty budou tvářit děti z I. stupně, ale šikulové hned poznali převlečené žáky deváté třídy a tak se žádné „drama“ nekonalo. Děkujeme vedení školy a samozřejmě všem žákům z devítky za pěkné a zábavné dopoledne.

KUDY Z NUDY

Tento název se nevztahuje na naše pravidelné úniky ze školy, ale Kudy z nudy je název muzea civilní obrany v Ústí nad Labem. V rámci výuky jsme toto muzeum navštívili s naší ZŠ dne 30.9.2016. Seznámili jsme se se základními otázkami první pomoci, pracovníci muzea nám vysvětlili, jak reagovat a bránit se při různých formách napadení. Nejvíce nás však zaujaly opravdické pistole a samopaly.

Projekt 72 hodin

Již po třetí se naše ZŠ zapojila do projektu 72 hodin. Tento projekt, který má za úkol pomoc upravit prostředí, ve kterém žijeme, měl letos logo: „Pomáhám proto, že chci“.  Přesně v souladu s tímto heslem jsme se snažili pomoci obci při úklidu jejího nového náměstí.