ZŠ a MŠ Kostomlaty pod Milešovkou

Akce pořádané pro první stupeň

  zpět

ASIE

Dne 22. 11. 2016 do naší školy zavítalo studio Karavana. Letos si připravili vyprávění o Asii.

Děti se velice hezkou, hravou a nenásilnou formou dozvěděly spoustu zajímavostí o tomto kontinentě,

o státech, které se zde nacházejí, o lidech a jejich kulturách, stylu oblékání, způsobu psaní a počítání, atd.

Celé představení sledovaly s velkým nasazením, jelikož si mohly na vlastní kůži vyzkoušet některé činnosti, se kterými se v našem běžném životě jen tak nesetkají. Vyzkoušely si např. nošení nákupu v košíku na hlavě, arabský způsob psaní a předávání drobných předmětů pomocí čínských hůlek na jídlo.

Navštívila nás také vědma, která některým dětem sdělila znamení čínského zvěrokruhu a pověděla jim něco o jejich osobě či osudu. Také jim na památku nakreslila hezký obrázek na ruku podle jejich výběru.

Na závěr si všechny děti mohly vyzkoušet některé doplňky ke kostýmům. Nejvíce je zaujaly různorodé pokrývky hlavy. Raritou byla čapka z kokosových vláken.

Dětem se představení velmi líbilo a již se těší na další pokračování.

1 2


 

Den hraček

Severočeská filharmonie Teplice

První měsíc školního roku uběhl jako voda. Všechny děti si již zvykly na pracovní režim. Za odměnu jsme si dne 11.10.2016 vyjeli všichni společně na koncert Severočeské filharmonie do Teplic.

Všichni máme doma hračky, se kterými si už nehrajeme, které jsme odložili nebo na ně zapomněli. Právě na koncertě jsme viděli a slyšeli, co se může stát, když se hračky rozhodnou, že si budou hrát samy. Za zvuků krásné hudby jsme poznaly, že hračky mohou mít nejen lidské vlastnosti, ale i fantazii.

3 4


 

EXKURZE V ELEKTRÁRNĚ LEDVICE

Dne 10. 10. 2016 vyjela 4. a 5. třída do nedaleké tepelné elektrárny Ledvice. Zde jsme se dozvěděli mnoho informací k probíranému tématu o nerostných surovinách.

Nejprve jsme zhlédli zajímavý dokumentární film ve 3D projekci. Tento film jsme viděli celkem 3x, jelikož jsme měli spoustu času před odchodem na zpáteční autobus.

  Poté jsme si prošli celé infocentrum, které bylo pro děti velmi zajímavé.

Jako bonus, nám na závěr pan Seifert domluvil prohlídku v přilehlé čističce odpadních vod.

Největší zážitek měly děti ve virtuální prohlídce s možností hýbat joystickem. Prohlíželi si jednotlivá místa při výrobě elektrické energie.

Veškeré informace zajisté všichni páťáci upotřebí v následném testíku z kapitoly

o nerostném bohatství ČR

5


 

Halloweenské dýňování již po osmé

31. října 2016 se v parku opět rozzářily desítky nádherných dýňových luceren. Zásluhu na tom mají všechny děti a jejich blízcí, kteří přijali účast na již tradiční akci, kterou nejen pro své žáky naše škola  pořádá. Vážení rodiče, babičky, dědové, tety, strýčkové, milé děti, všichni si zasloužíte díky a velké uznání!

 I letos nám s organizací a sponzoringem akce nezištně pomohla nejedna  „dobré duše „: děkujeme manželům Kasalovým, panu Melíškovi, paní Krejčové, panu Nimrichterovi, Věrce Kalivodové a také obecnímu úřadu.

7

8 9


PLANETÁRIUM A HVĚZDÁRNA TEPLICE

Dne 16. 11. 2016 se naše spojená třída 4. a 5. ročníku opět vydala MHD na výlet. Tentokrát jsme podle učebního plánu zamířili do planetária a na hvězdárnu v Teplicích.

Cesta ranním autobusem byla malinko náročná, jelikož jsme zabrali místa po ránu unaveným školákům J V Teplicích jsme si vyzkoušeli jízdu trolejbusem. Pro mnohé žáky to byla premiéra, kterou dávali okázale najevo všem kolemjdoucím obyvatelům Teplic.

V planetáriu se nám velice líbilo. Dozvěděli jsme se informace o sluneční soustavě, pohybech naší planety, souhvězdí, atd. Širokoúhlá projekce všechny žáky nadchla.

Poté jsme přešli na nedalekou hvězdárnu. Díky špatnému počasí jsme se sice nepodívali hvězdářským dalekohledem na oblohu, ale aby to dětem nebylo líto, mohli se alespoň všichni podívat kvalitním dalekohledem triedrem na Doubravku.

Jelikož jsme měli do odjezdu autobusu spoustu času, navštívili jsme ještě nedalekou Botanickou zahradu.

Před odjezdem jsme se občerstvili teplými lázeňskými oplatkami. Dětem přišly velmi k chuti.

10 11


 

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Vážení rodiče,

takto jsme letos pro vás opět nacvičovali vystoupení k příležitosti rozsvícení vánočního stromečku v Kostomlatech. Všem dětem ještě jednou moc děkujeme, byly velice šikovné a snaživé.

Doufáme, že se vám jejich vystoupení líbilo a že jste je doma také náležitě pochválili J

12 13


TONDA OBAL

Dne 31. 10. 2016 nás po delší době opět navštívil zástupce firmy Tonda Obal na cestách. Děti si poslechly přednášku na téma Třídění odpadu, do které se velmi aktivně zapojovaly.

Třídit odpad si vyzkoušely i v praktické části tohoto programu. Mile nás potěšilo, že třídit odpad umí již vcelku bravurně, za což sklidily i pochvalu od pana zástupce.

Na závěr je za aktivitu obdaroval drobnými reklamními dárečky.

12 13


 

Vánoční přípravy 2016 na 1.stupni

 

Na Vánoce se žáci 1.stupně ZŠ začali připravovat již koncem listopadu, když se 24.11. odpoledne zúčastnili se svými rodiči a prarodiči Vánoční výtvarné dílny. Společně tak vytvořili mnoho krásných dekorací, se kterými se pochlubili na jarmarku. Ten se konal 26.11. u příležitosti rozsvícení vánočního stromu v obci. V dílnách si zúčastnění vyzkoušeli netradiční výtvarné techniky: výrobu sněhuláčků a stromečků ze šišek, svícnů z přírodního materiálu a keramiky, hvězdiček z příze a vánoční dekorace z chvojí. Poděkování si zaslouží všechny děti, rodiče, prarodiče a přátelé školy, kteří v dílnách tvořili.

Součástí vánočních příprav byl i nácvik zpěvu koled, se kterým děti vystoupily pod obecním vánočním stromem.


 

Vítání prvňáčků – 1. září 2016

             Dne 1. září jsme na naší škole slavnostně přivítali 18 nových školáčků. V doprovodu svých nejbližších usedlo do lavic v 1. třídě 8 chlapců a 10 dívek. Žáčky přivítala paní ředitelka Jana Kudláčková, paní starostky z Kostomlat a ze Světce - Eva Krejsková a Barbora Bažantová, knihovníci manželé Bláhovi a paní učitelka Eva Potyszová. Děti hned první školní den plnily zajímavé úkoly, pracovaly s interaktivní tabulí a na závěr dostaly hodnotné dárečky.  S úsměvem na tváři prvňáčci opouštěli školu v první školní den. Doufejme, že úsměvná budou celá školní léta!!

21 22


 

VYŠEHRÁTKY V PRAZE

Dne 9. 9. 2016 vyjela 4. a 5. třída do Prahy na Vyšehrátky, které byly v letošním roce zaměřeny na 600. výročí narození Karla IV. 

Na Vyšehradě si všichni vyzkoušeli netradiční disciplíny. Chlapcům se nejvíce líbil nácvik obrany a boje s mečem a dívkám výroba královské koruny. Nejzábavnější disciplínou byla stavba mostu, kterou se jim po celou dobu snažila zmařit stará čarodějnice.

  Na závěr jsme se ještě vyřádili na místním nedalekém hřišti, které je zařízeno ve stylu

  starých pověstí českých.

Výlet byl velmi zdařilý, dětem se moc líbil. Vyšlo nám i počasí. Cestou jsme nikoho neztratili, i když jsme cestovali různými dopravními prostředky.

31 32

33

 

  zpět