Školní rok 2015/2016

Třídnický den

Dne 28.1.2016 proběhl na naší škole třídnický den. Pod vedením třídních učitelů jsme zlepšovali vzájemnou komunikaci, učili se efektivně spolupracovat, vzájemně si pomáhat,  důvěřovat si  a také naslouchat jeden druhému.

VÁNOCE ve třídě

Dne 21.12.2015 jsme si ve třídě udělali poněkud předčasné vánoce. Společná slavnostní večeře, dodržování vánočních  zvyků, rozdávání dárků – to vše považujeme v naší třídě za samozřejmost.

VÁNOČNÍ JARMARK

V měsíci listopadu jsme se pustili do přípravy tradičního jarmarku. Nejprve nás obec Světec pozvala na svou tradiční akci, která se uskutečnila dne 27.11.2015. Zde jsme se prezentovali svými výrobky – adventními věnci, ozdobnými svícny a samozřejmě také již tradičními postavičkami sněhuláků. Stejné výrobky jsme přinesli i na jarmark do Kostomlat.

Povyšování důstojníků

Hodnocení a sebehodnocení žáků v 8. třídě  realizujeme formou pravidelného ustanovování žáků do hodností. Za předem stanovený počet získaných bodů (úkoly, aktivita ve škole, pomoc spolužákům, mimoškolní aktivity atd.) získávají žáci vyšší hodnost.  Za zásadní neplnění povinností však mohou hodnost také ztratit (být degradováni). Abychom dodali povyšování slavnostní charakter, dostávají žáci příslušné rozhodnutí a na předávání zveme také hosty. V roce 2014 se jednalo například o příslušníka PČR pana Bártu, paní ředitelku či zástupce obce. Dne 2.9.2015 jsem realizovali již páté slavnostní povyšování. První čtyři žáci již dosáhli hodnosti rotný.

p8p8

p8