Školní rok 2016/2017

Rozpočti si to

V letošním roce jsme se přihlásili do celostátní soutěže „Rozpočti si to“. Jedná se o soutěž, která podporuje rozvoj finanční gramotnosti. Dne 6.3.2017 jsme měli „kondiční“ soustředění týmu a až do 20.00 hod. trénovali deskovou hru „Cash flow“.

d as

qq ww

Boulení v únoru 2017

22.2.2017 jsme zorganizovali další z pravidelných bowlingových turnajů deváté třídy. Opět jsme po vyučování zajeli do Bíliny do penzionu Bezovka a zde změřili své síly. Pravidelný trénink se projevuje a tak jsou výsledky docela dobré. V prvním kole překvapivě zvítězila Danča, druhá byla Ráďa a třetí místo obsadil Martin. Ve druhém kole se kluci přeci jen „pochlapili“. Vyhrál Martin, druhý byl Roman a velké zlepšení potvrdila třetí Danča. Na turnaji jsme přivítali také hosty – pana Seiferta a paní Fedorkovou.

Vánoce 2016

S ohledem na epidemii střevní chřipky jsme museli letos oželet vánoční spaní a hraní ve škole. Proto jsme dne 22.12.  ve třídě oslavili VÁNOCE trošičku jinak. Rozdali jsme si dárečky, poslechli koledy a samozřejmě zavzpomínali na naši školní docházku a společné zážitky, vždyť jsme již v deváté třídě a vzpomínání k nám tak nějak patří.

Návštěva štoly St. Martin

V rámci výuky chemie a přírodopisu jsme navštívili štoly Starý Martin v Krupce. Zde jsme se seznámili s některými nerosty, které se zde v minulosti těžily. Současně jsme dostali informace také o budoucí těžbě lithia na Cínovci.

Pravidelné „bowlení“

Stejně jako v minulých letech jsme i letos zahájili naši bowlingovou ligu. Původní nesmělé krůčky jsou dávno pryč a z nás se postupně stávají profesionálové. (Tedy z některých.)

Na závěr sportovního klání nesmí samozřejmě chybět ani „vyhodnocení“ a sladká odměna. (Jen pro informaci – děvčata byla letos lepší!)