Činnosti školní družiny

Dlouhodobé projekty ve školní roce 2011/2012

Moje vesnice, můj domov:
Vycházky, kreslení a malování, besedy.
Pohádka:
Četba, poslech, vyprávění, kreslení, dramatizace pohádek.
Makovičky:
Luštění, hádanky, kvízy v časopisech vytvářených dětmi.
Oslava narozenin:
Příprava občerstvení, taneční zábava, slušné stolování, chování ve společnosti.
Pravidelné návštěvy knihovny:
Besedy, ukázky knížek.

Drakiáda

Mlha a bezvětří - ne zrovna nejlepší podmínky pro létání provázely začátek tradiční Drakiády, která se konala 3. listopadu 2011 na kostomlatském fotbalovém hřišti. Na akci pořádané místní knihovnou ve spolupráci se školní družinou se sešlo mnoho účastníků. Rozhodnout, který drak létá nejlépe bylo těžké a tak si sladkou odměnu a diplom odnášeli všichni. Zvláštní kategorie - doma vyrobený drak, byla hodnocena zvlášť. Jen škoda, že si čím dál méně tatínků najde čas s výrobou draka dětem pomoci.

Retro výstava

Začátkem roku 2012 se uskutečnila ve školní družině výstava nejrůznějších předmětů připomínajících doby nedávné i dávno minulé. Děti přinesly mnoho zajímavých věcí. V průběhu výstavy se seznamovaly s jejich historií a funkcí.

Z pohádky do pohádky

Začátek března probíhal ve školní družině v pohádkovém duchu. Pohádky se nejen četly, ale také dramatizovaly. Děti si v maskách pohádkových postav zatančily a zazpívaly.