Zahájení školního roku

Nový školní rok Prvního září začal nový školní rok. Základní školu a Mateřskou školu Kostomlaty pod Milešovkou v tomto roce navštěvuje 140 žáků základní školy a 34 dětí chodí do mateřské školy. Za poslední 4 roky se počet dětí v ZŠ navýšil přibližně o 27%, kapacitu MŠ se nám díky přístavbě nové učebny podařilo navýšit dokonce o 40%. Od školního roku 2018/2019 je naše ZŠ také školou úplnou, tzn. máme žáky ve všech devíti ročnících ZŠ. Také v MŠ jsme v říjnu loňského roku otevřeli novou třídu. Dne 1.9.2022 jsme uvítali nové prvňáčky. Celkem 21 nových žáků přivítala paní učitelka Seifertová společně s pirátem Jackem Sparrowem (p. Seifert) v našem MKC. Posádka tohoto světoznámého piráta a jeho pomocníků (p. Kalivodová a p. Martinowitzová) nabrala na palubu lodi „První třída“, osobně všechny prvňáčky. Budoucí piráti obdrželi dárečky od školy i od představitelů jednotlivých přístavů (obcí Kostomlaty, Světec, Bžany). Prvňáčkům i ostatním dětem přejeme, aby jejich „plavba“ v ZŠ a MŠ Kostomlaty byla úspěšná.